Klatovské motobloudění 2017

BLOG » Klatovské motobloudění 2017

Pátek = dovolená… Ano zvykl bych si na to. Dovolenou jsem si vzal hlavně proto, abych měl čas kličkovat mezi dešťovými přeháňkami a v klidu dojet z Ostravy do kempu Monika ve Strážově, kousek za Klatovama. A také proto, abych na vlastní oči viděl svou “šéfovou“, jak říká ano. Samozřejmě na její svatbě. Jak jinak. Bylo to skoro po cestě.

V Zaječí, kousek před Mikulovem. Z Ostravy jsem vyrazil kolem jedenácté a před jednou už jsem strašil svatebčany oblečené v šatech a kvádrech ve sklípku v Zaječí. Počkal jsem na obřad a po obřeadu jsem rychle ujel směr Mikulov, Vranov nad Dyjí, Jemnice, Slavonice, Nová Bystřice, Třeboň, České Budějovice a Vodňany. Zde jsem přijel pozdravit a podpořit kamaráda, spolupořadatele Vodňanských motosprintů. A potom pokračování na Strakonice, Horažďovice a Klatovy. Zde jsem se rozhodl využít podrobnou mapu a jel po co nejmenších silničkách až do Strážova.. A bylo to super… Kemp akorát a spousta kamarádů okolo. Pár piv, navnadit okolí na následující závody u mě v Ostravě a hurá na kutě. Po společné noci s Roubičem jsme spolu pokračovali i po startu.

První zastávka, Klatovské katakomby a mumie… úkol zněl, najděte invalidního nebožtíka… Asi jsme vzbudili u personálu trošku zájem, neboť jsme tam strávili cca 2,5 hodiny. Organizátor, Pepíno totiž nalepil na jednu z dřevěných koz podpírající mumie nálepku invalidy. Jenomže to by jste se museli sehnout.. 

Následoval hlavolam v průmyslové zóně pojmenované po surovině na výrobu kolejnic, sedlo Špičák, muzeum pivovarnictví. Projít a zjistit, čeho docílíme důsledným dopíjením piva. Následně do oblíbených Všerub, kde si nás po našem zoufalém hledání odpovědi na otázku, kdo zvelebil místní park, ze závodu před dvěma lety pamatují asi všichni. Tentokrát to byla otázka, jak dlouho zde pobývala Božena Němcová. Trošku polochyták, neboť odpověď nebyla přímo na památníku. Ale v pohodě.

Další fyzický úkol s žárovkami byl u památníku J.S.K. za Babylonem. Zjistit, jaký vypínač patří k jaké žárovce a nápis na památníku. Po té další hledačky a přišla naše chvíle jak trochu polaškovat s Michaldou… Michalda je náš kamarád ze Severu. Otázka na zámku zněla, jak se jmenovala matka člověka který jako jeden z prvních, ne-li první přišel s myšlenkou sjednocení evropy. Odpověď na informacích jsem našli vcelku rychle. Ale potom nás zaujala kresba asi Sakury vodovkama, Tedy ono jich tam bylo více… a přijížděl Michalda.. Během chvilky jsme děvčatům zabavili bílé papíry, vodovky šťetce a už jsme jako malovali. Když přišel Michalda do dveří, hned ho vítáme se slovy „a teď namaluj děvčatům Sakuru a oni ti dají indicii k otázce“ Chvilku váhal, ale nakonec zasedl a asi maloval. A hurá dál.. Najít kterému hasičskému sboru patřila stříkačka za koně a šup do cíle na poslední úkol.

V kempu U Moniky bylo koupaliště. A v něm kánoe. Úkol, co nejrychleji na druhou stranu koupaliště, potom mírný slalom s otočkou  zpět. Ano, někteří poznali, co je vodácký pojem „udělat se“. Někteří metr po startu, jiní metr před cílem.. Nemusím dodávat, že většina účastníků byla okolo koupaliště a hlasitě povzbuzovala každého jednotlivce… A potom už jen vyhlášení, zkouška kola značky URAL se sajdkárou nějakých cyklistů z kempu, pár piv a hurá na kutě. Ráno jsem se vykradl velmi brzy a spěchal na Ostravu. Po cestě pár objížděk, které jsem řešil po svém. Dvakrát mi to vyšlo a jednou jsem se musel asi 15 km vracet, protože při nájezdu na původní silnici byla svodidla..  a nešlo to objet… Potom už jenom svižná cesta domů, pokračovat v přípravě na závody v Ostravě. Doufám, že alespoň někdo přijede… 

Děkujeme našim sponzorům za podporu