Itinerář

7. ročník » Itinerář

Itinerář pro trasu na Motoorienťák Ostrava dne 6.7.2019      část A

Ahoj,
pokud máš výsledek prvního úkolu zapsaný ve své kartě, můžeme vyrazit. Pamatuj prosím na pravidla silničního provozu.  Pokud budeš mít po cestě zásadní trápení, nebo se rozhodneš cestu vzdát a nechceš počkat v cíli, zavolej mi nebo napiš na 702 032 492.
 
Celkový čas na něco přes 220 km je 9 hodin, pokud Vám to bude trvat déle, neděje se nic strašného, raději v klidu dojet, ať si můžete v cíli píchnout.
 
Neprojetí stanovištěm je zaznamenáno, je tedy zbytečné cokoliv dopisovat.
 
Pokud něco nenajdete, netrapte se. Nebudete jediní a je lepší nenajít a dojet na čas a hlavně v klidu. Tady na východě nemusí být vše navýchod a do leva nemusí být doleva. A je dobré mít frotážové pomůcky u sebe.
 
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 
1, Máš-li odpíchnut start a splněn první úkol, jeď nejbližší cestou na cestu, kde součet číslic je 11. Od této křižovatky máš cíl prakticky přesně na 10 hodinách vzdálený cca 9 cm vzdušnou čarou na mapě, jejíž měřítko jsem doporučoval. Kolik maximálních „téček“ může být cca 130 m od vlakového nádraží na KOM01, kde KOM01 je nad i pod Opavou? 
 
2, Přes světlý listnatý les ve Slezsku, i když tam mohl zavánět i borový… a dále do prava na velký lesnický pojem kalamita jinak, zde projeď a dej se doprava a pak do prava přes umělecké dílo s neživými předměty (možná tam ještě bude objížďka přes Horní, potom se napoj zpět na tuto cestu)  a až na konec této silnice. Napovím, že je to silnice druhé kategorie, součet jejich číslic je 15. Mimo jiné pojedete přes vesnici, která se jmenuje jako kratší, silná, na jednom konci rozšířená hůl, kterou používali i lovci mamutů. Dále pokračuj cca 660 m na nejvyšší místo mokřadu, ať se pořádně rozhlédneš a nahoře tě čeká úkol. 
 
3, Do místa které je na mapě necelých 6 cm vzdušnou čarou odtud a je něco mezi 7 a 8 hodinou. To místo je také cca 2 cm před Pož..ou. Je tam Dolní a také Horní. Kolik je v této oblasti bezvětrných dní v roce?
 
4, Na 9 hodinách je 11 cm vzdálené Patusovo jezero Magyar, které není ani jezero, ani Magyar. Můžeš jet přes Pož..u nejbližší cestou na silnici, kde součet číslic na silnici 1 kategorie je 12 a dále nasever a po jednom cm doprava. Po dalším cm zase doprava. Za 2,8 cm do prava, až k rybníčku ve tvaru trojúhelníku. Tam doprava a na další křižovatce do leva cca 1km a budeš ho mít po levé ruce. Jaké křaky jsou na druhém břehu od tábořiště karavanů.
 
5, Po 2,5 cm se napoj na silnici v součtu 10 a pokračuj jižně kolem kamenolomu a dál na součet 9 až na malé Louky. Zde najdi Šmírákovo technologické stavení. Absolvuj prohlídku s panem Králem či jeho pomocníky a dobře je poslouchej a zjisti, co měl místní za lubem.
 
6, Přes první město na stejnojmenné řece v českém Slezsku, pojedete kolem hřbitova nahoru a dále po hlavní, přes Stodolní, až na radostný kopec a před radostnou vískou u nové stavby připomínající krtka vyhlížejícího z krtince Tě čeká kontrola.
 
7, A teď hurá k zelináři Petrovi na něco k jídlu. A kam? Přece do Jeseníku nad Luhou, do hospůdky na hřišti. Zde si dáme testík.
                                                                                                                                                                                                     
Itinerář pro trasu na Motoorienťák Ostrava dne 6.7.2019         část B 
 
8, Pokračuj do vesnice vzdálené 12,5 cm od hospůdky směrem k nejbližší vzletové a přistávací dráze mezinárodního letiště. Co je mezi místním kostelem a místním hřbitovem?
 
9, Nejkratší cestou do nejbližšího městečka, kde vyrábějí automobily, které zná celý svět. Zde najděte muzeum veteránů tedy oldtimerů, zajděte dovnitř a zjistěte, druh šelem nad kavárnou, co má za značku T 77 na klaksonu, Jaká je značka motocyklu vyrobeného v Japonsku pro císařskou rodinu a co mělo být místo prasete, nebýt komunistů
 
10, Zhruba 246 mm na třetí hodině, tedy pár mm za Mohelnicí hledej, jaké číslo má na oušku prasátko u kravičky s bobrem. Aby Ti v cíli vycházely kilometry, jeď nejkratší (silnicí s asfaltem :-) ) cestou přes Méé, Me –CH3 a taky třeba Bystře..  
 
11, Pod azimutem 8 je 13,5cm vzdálené Hradiště za Stonávkou, je tam hospoda, která má k Tobě vlastně hrozně blízko. Paklíčovina?
 
12, V azimutu mezi 347 a 357 ve vzdálenosti mezi 11 a 13 cm, tedy mezi Doly Lazy a Doly ČSA jsou Doly… U hřbitova hledej specifickou stavbu obdobnou té v Katalánsku na Náměstí zázraků. O kolik centimetrů je nyní nižší?
 
13, A teď už necelých 17 cm vzdušnou čarou do cíle. Tak snad nezabloudíte. Tam provedete hoňku. A potom si nezapomeňte odpíchnout. 
 
 
  

Děkujeme našim sponzorům za podporu