2. ročník

Předcházející ročníky » 2. ročník

Tajný závod motoorientační Ostrava 2014 
 
Vaše poznatky piště ihned po Vašem zjištění. Závod je vyhlášen na cca 33 rakouských mil. Máte na to limit 8 hodin od startu, protože ve 20.30 je vyhlášení a potom nás zvete na panáka. Za větší odchylky v km jsou trestné body, tak se raději po cestě nevracejte. Krom celkového limitu se nejede na čas. Jezděte slušně dle pravidel silničního provozu a OPATRNĚ. Mapa ČR 1:200 000 nutná,  1:20 000 lepší. Polsko a Slovensko se doptáte.. wink Pokud se ztratíte, cíl najdete 10 německých mil pod azimutem 116 nebo mi zavolejte. To platí i když se cokoliv přihodí, nebo Vás to nebude bavit a pojedete domů. 601343396
………………………………………………………………………………………………………………………………………………
 
1, Vláďa Vašek byl místním rodákem z nedalekého městečka, které má necelých 60.000 obyvatel a je tam psychiatrie. Místní po něm pojmenovali rybník, Váš první průjezdní bod je 3744 vídeňských sáhů, tedy necelé jedné rakouské míle vzdálený. Jeden střevíc má 31,6081 cm, vídeňský sáh má 6 střevíců a rakouská míle 4000 sáhů. Po cestě před rybníkem jezdí pendolino… „Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem ,sto roků kopal jsem uhlí, za sto let v rameni bezmasém svaly mi v železo ztuhly."
Jaký byl pseudonym Vaška?
Po které ruce budete mít tento rybník po Vaší cestě ve směru na hrázi mezi rybníky?
 
2, Za rybníkem doprava, podél řeky co se vlévá do Baltského moře a je zhruba 112,57 rakouských mil dlouhá (ale to asi počítat nemusíte, že?) a dále po hlavní. Pozor na letadla…  přejedete kolmo 58 a pokračujete do obce, která se jmenuje jako plod slivoně (krmivo pro ptactvo, marmelády, kořka..), jen před k je áv. Mapa napoví.
Kolik kulí padlo na letišti?
 
3, Kateřinice, Hájov, Hukvaldy, Kozlovice, Metylovice, kde najděte kapličku Sv.Anny a naši krásnou kontrolu s úkolem za asi 1000 bodů u nich. 
zvířátka
 
4, A színek, a formák világa, to jsme ale hovádka.
Kiegészítők kavalkádja hajlamos szertelenné tenni minket Ostravice, de a lányos anya kitétel feljogosít arra, hogy nem csak a szükséges keretek között mozogva szerezzük be a különféle szoknyákat, ingecskéket, blúzokat, fodros pólókat, mintás kardigánokat, a kis sálakról, sapkákról, csattokról, csilingelős hajgumikoról és mintás harisnyákról/zokninkról nem is beszélve. 
 
5, Túróval és tejföllel is isteni finom. smiley Jó étvágyat Čadca!!!! Nagymamám, aki hajdan a mostohájától tanulta, tanított meg engem is bögyöríteni. Azoknak is ajánlom, akik nem szeretik a mákot. 
 
6, A beígért ítéletidő túlélésére talán a legalkalmasabb, ha keresünk egy védett, kellemes helyet, ahol jó társaság és jó italok várnak. Erre tökéletesen Hrčava alkalmasnak tűnik a hétvégén megrendezésre kerülő Belga sörfesztivál.
 
 
Tajný závod motoorientační Ostrava 2014 - 2. část
 
smiley  Tak jak se Vám jede? Vaším úkolem na cestě bude pozorování okolí a hledání správné trasy. Je to přece motoorienťák. Zajímalo by nás, 
 
Při jaké příležitosti byla do pařezu vytesána v obci socha dřevěného paroháče?
Za kolik Vám v lese vymění sadu kol? 
co řekl Ježíš v Americe na korouhvi u broučků,  
V kolik se schází holky v AC modlitebně
Název církve cca 1 km od hasičů v Ligotce Kameralne
 
Je to samozřejmě na přeskáčku..smiley
 
Trasa, kde to možná najdete končí až ve Small Apple Town:
Máte mapu tak hledejte vždy nejkratší cestu po asfaltu. Značná část povede po silnici, kde vede zároveň cyklostezka č. 56 – tedy bacha na cyklisty. 

Lubno, Pražmo, Morávka - hráz přehrady 
(nakrmit divou zvěř smiley)
Vyšní Lhoty, Komorní Lhotka, Smilovice, Guty - najděte kościół filialny Božego Ciała (ciała i krwi naszego pana) na něm je zavěšený žebř.
Kolik by měl mít žebř špruslí?
Přes Oldřichovice směrem na východ do Třince Karpentné u autobusové zastávky u Kříže po čísle  56 pořád rovně, pozor na hupy, do Milíkova, Bocanovic a odbočte u autobusové zastávky U Bocka doleva až do Small Apple Town. 
Zajedźcie na banhof Jablunkov Nawsie a zjiścicie, o kierej musí werkowy nejnieskorzi wyrazić cugym do werku, aby ścignył na odpołednióm szichte. 
U OMV v Jablocity Nawsie najděte něco, co má vidlicový 12-válcový čtyřdobý vodou chlazený motor o výkonu 500 koní, dojezd 465 km a max rychlost 55 km. Tak tam je naše kontrola 
rozhledna
 
 
Tajný závod motoorientační Ostrava 2014 - část 3.
 
Už zaś Wóm gdosi zebroł karteczke a wcisko Wóm nowy farplan. Nie bójcie sie. Pokiyl czitocie trzecióm a ostatnióm czynść farplanu znaczi to, že pogoda je fajno a wszistko je jak mo być. A my mómy przed sebóm wycieczke zagranicznóm do Polski a na Słowioki. No a potym už hurráá do mety. A kaj že to je? To sie dozwiycie z jadłospisu jednej karczmy kde bedzie zelióno Pilsner Urquell. Ochodzita.kiero sie nachodzo po 18km po prawej strónie cesty, kiero wiedzie na Laliki, Koniakow, Bukovec. 
V polskim jadłospisu po polski:
 
Místní speciality: Placky z něčeho se škvarkami. 4 a 5 písmeno z něčeho (v Čechách to je jedno písmeno) / Poslední písmeno v jídle dřevorubce. Poslední dvě písmena názvu krčmy.
V teplých předkrmech najděte hodně hustou zelňačku a použijte třetí písmeno. No a potom teprve to druhé. A z lišek tady použijte třetí písmeno.
Ve zvěřině: v názvu jídla z prasátka je v omáčce druhé písmeno.
V hovězím: druhé písmeno ze svíčkové.
V rybině: Losos s omáčkou. Ta je z křene. Třetí písmeno od konce v jednoduchém tvaru.
V drůbeži: poslední písmeno z Krocana.
 
Nápověda: poledwica, kurki, dzik, chrzan, Bigos, Indyk, Drwal, Blecha
…………………………….
Po polsku je jedyn rodzaj warziwa nazywany pomidor. Jedźcie dali na pomidor, kiery źni po czesku a w postrzodku je cz. pojedziecie przez, Miłówke, Rajcza (směr Dolný Kubín) dali na Ujsoły, Glinka, Novoť, Zákamenné, Orawe w lesie * a potym sie rozjimejcie cestóm na Nowóm a Staróm, przez Čadce a kierujcie sie do dziedzinki w Czeski republice, kaj wychodzi słóneczko ganc nejpiyrwi. No a tam kajsi przed tóm dzedzinkóm je meta. Na zboczyniu z cesty bedzie przi strómie w lesie zielóno choróngiewka (wstónžka).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Pokud budete mít čas, chuť a sílu, doporučuji návštěvu a svežení  Oravskou lesní železnicí v Oravskej Lesnej (odbočka za Mrzáčkou před Přibišskou doprava – je značené. Není povinné, ale když už tam budete, stojí za to se tam podívat. Vstupné jsou 4 Eura, doba jízdy cca 1.10 včetně přestávky. Vlak odjíždí 15.45 a 17.00 ten poslední. Do cíle to budete mít cca 1.30 Tedy čekáme na Vás s vyhlášením do 20.00 )
 
Tajný závod motoorientační Ostrava 2014 - cíl.
 
Fyzický úkol: Hledání Fajrontoveho kluče.
  • Pod kterým písmenkem (zvířátkem) je příští závod série Motoorienťáky 2014?
  • Kde to je a kdy?
  • Značka a typ motorky zavěšené u stropu v Motobaru u Hanky?
  • Jaký pivovárek je letošním sponzorem?
  • Co má Ostrava za interpunkční znaménka?
  • Jak se jmenuje čokoládovna ze Dvora Králové nad Labem?
  • Dj. večera má přezdívku?
 
Tády tády dá… kalba začíná…
 

9.15: Loprais (Paklíč) start
10.00 - 11.30…Highlandi … Verča.. Míša
10.30 - 12.30…. Morávka přehrada, Krmení divé zvěře … Paklíč
11.30 - 13.30 OMV Jablunkov rozhledna …. Pavel Markéta
15.45 Oravská lesná
17.00 Oravská Lesná II.
18.45 cíl
20.00 cíl

….. Cíl Fajrontovi kluč, Pán světla
 
20.30 vyhlášení
 
Fajrontovi kluč cíl
Pán světla cíl
Loprais (Paklíč) start
Krávy ( čas Verča)
Krmení divé zvěře Morávka
Rozhledna domino Jablunkov
 


 

Děkujeme našim sponzorům za podporu