1. ročník

Předcházející ročníky » 1. ročník

Motoorienťák Ostrava 2013
 
 1. První průjezdní místo je místo, obývané lidmi a název tohoto místa se skládá ze dvou slov. První slovo je název místa neobývaného lidmi. Druhé slovo je lesnický pojem kalamita jinak. A je to někde mezi 10 a 20 km od místa, kde startujete. V obci budete hledat jednoho z manželů od té, co byla pod plachetkou, hnáty křivé, hlas vichřice podoba. Místní Vám rádi poradí. A nás zajímají všechny zvířátka, co jsou na něm. Napiš nám je do karty.
 2. Asi každý z nás zná sušenky, které jsou pojmenovány po horách na Slovensku. Víte, že tyto sušenky se vyrábí už 68 let? Ale to není podstatné. Podstatné je město, ve kterém se tyto sušenky, pro hnidopichy oplatky, začaly vyrábět. A není to na Slovensku. Vzhledem k faktu, že se tato značka objevuje na všech sušenkách a podobných výrobcích této společnosti, neměl by to pro Vás být problém uhádnout… A nechte ten google na pokoji. V tomto městě je výpadovka na město, ve kterém se jezdí závody, přeložené jako „ejhle člověk“ a pokud by jste touto cestou pokračovali dál, dostanete se až do města, po kterém je pojmenovaný nejstarší u nás vyráběný sýr. Úplně nevoní. No a ve městě sušenek je po něm pojmenovaná ta výpadovka. Pokud pojedete z centra, pojedete správně a po pravé ruce budete mít autobusové a trolejbusové zastávky. U té na znamení Vás bude čekat čarokráska a  má pro Vás úkol.
 3. Najděte si v mapě cestu na Radkov a můžete pokračovat. Vaším cílem je zachovalý empírový zámek v obci která se německy nazývá Meltsch. Zámek je nepřístupný veřejnosti. Na startu jste dostali pamlsek a ten dejte obyvatelům zámku. Za odměnu Vám dají další bodovaný úkol.
 4. Po výjezdu ze zámku minete krásnou sochu býka a pokračujete do obce, která se jmenuje stejně, jako kopec v Praze, na kterém je umístěn národní památník. A stejně se jmenoval jeden udatný rytíř, v Ostravě máme podobně pojmenovanou čtvrť, velkou továrnu a třeba i extraligový klub v hokeji. Je to jasné. Cestou do městečka sešplháte, přejedetu řeku a podhradí a vyšplháte. V tomto městečku nalezněte čerpací stanici a opište názvy výrobců motorek na plechových tabulkách na plotě. Jsou ve dvou řadách. Čarokráska za pultem Vám dá razítko.
 5. Projeli jste Podhradí. Vzpomínáte? Tekla tam řeka. Ta řeka byla ještě před chvilkou v přehradě na 8 písmen. Tak až tam dojedete, v klidu zaparkujte a najděte džbán mezi vlnkami a zjistěte, z jakého je materiálu. Přesné chemické složení zkoumat nebudeme, ale schválně, kdo bude nejblíže obecnému názvu.  Za foto u džbánku máte dvojnásobek bodů.
 6. Vzpomínáte na seriál Velké sedlo?  Pokračujeme po cestě dál. Po cca 5- 6 km POZOR na štěrk v levotočivé zatáčce. Až narazíte na komunikaci od města sušenek na město „Ejhle člověk“. Dejte se doleva a v první vesnici u kostela doprava a ROVNĚ! Pokud jste na přehradě, jste špatně. Tedy kolem kostela rovně, až přijedete k mostu, co unese 21 tun. Za mostem doleva až narazíte na vesnici, odkud se volá. Našli milí rádcové? Pokračujte dál přes potok, který se jmenuje podle luštěniny a za ním už budou cedule doprava k vodě. U vody je hasičárna a u ní čeká Paklíč s dalším úkolem. Pokud jste v Bruntále, pozor na zubaté žáby. Jste špatně.
 7.  Víte jak se jmenuje kámen, který se používal na střechu? Tak tam od Paklíče zamiřte. V „kameni na střechu“ odbočte doleva na „Nedopalkov“ a ještě v „Kameni na střechu“ za mostem po levé straně je prodejna, pojmenovaná po ? 
 8. Pokračujte dále na „Nedopalkov“ a promotejte se do vesnice, odkud je do Mutkova 3 km a do Kněžpole 5 km. Jak dlouho se zdržel u hospody pan Rada Jalůvka?
 9. Už víte kde se jezdí závod „Ejhle člověk“? Tak tam jedeme. Najděte hrad. Na informační ceduli před hlavní branou jsou fotografie kachlových kamen. Kolik jich tam je?
 10. Pokračujte do kopce a na křižovatce vedlejší z hlavní doleva. Právě jste se napojili na trať „Ecce Homo“ Ačkoliv tu jsou místy úžasná svodidla, které vám neuseknou ruku nebo nohu, jeďte prosím s rozumem. Při příjezdu na další křižovatku vedlejší z hlavní se dejte doprava a v nejbližší vesnici bude odbočka na Těšíkov a Domašov nad Bystřicí. V obci Hraničné Petrovice na křižovatce u draka napište údaj v metrech pod plechovou stříškou. 
 11. Pozor za chvilku vjedete do vojenského prostoru. Na podzim se tu ztratil trénovaný výsadkář a hledali ho 3 dny. Projeďte obcí, která se jmenuje stejně, jako vojenský prostor jen má před jménem Město. Hledáme vesnici, která není na každé mapě s názvem Stará Voda. Jsou tam ukazatele. Ve vesnici u kostela na Vás číhá další úkol. I když toho máte už asi plné zuby, doporučuji prohlídku kostela. Je otevřen jen kvůli nám a to co tam uvidíte vevnitř Vás dostane. Zajistil jsem Vám i průvodce. Tak s ním můžete prohodit pár slov. POZOR Tento úkol končí v 17.30 
 12. Poslední úkol bude platit max do 21.00 hod.  Mestečko se jmenuje Slatina. doporučujeme cestu přes BNB, Vítkov a Skřípov, ale fantazii a kreativním cestovatelům nebráním. Ve Slatině se poptejte na Joe Bar. V něm na Vás bude čekat poslední čarokráska.. Tam na Vás čeká poslední úkol a už můžete mazat do cíle. 
 


 

Děkujeme našim sponzorům za podporu